Azərbaycan millisinin boksçuları ölkə birinciliyində finala yüksəliblər - ednews.net

3 Fevral, Cümə

(+994 50) 229-39-11

Azərbaycan millisinin boksçuları ölkə birinciliyində finala yüksəliblər

İdman A- A A+
Yeniyetmə boksçular arasında Azərbaycan çempionatı davam edir.
 
Federasiyadan  Ednews-a verilən məlumata görə, 66 komandanın 326 boksçusunun iştirakı ilə təşkil edilən yarışın VI günündə yarımfinal görüşləri baş tutub.
 
15 çəki dərəcəsində 30 döyüşün nəticəsinə əsasən finala çıxan boksçuların adlarına aydınlıq gəlib. Yığmanın əsas heyət üzvləri inamlı qələbə sayəsində həlledici döyüşə vəsiqə qazanıblar. Məğlub olan idmançılar isə bürünc medalla kifayətləniblər.
 
Birincilik bu gün başa çatacaq. 15 çəki dərəcəsi üzrə baş tutacaq final döyüşlərinə saat 13:00-da start veriləcək.
 
Azərbaycan birinciliyi
1/2 final mərhələsi
 
42 kq
Nihat Qasımov (“Təhsil” RİM) – Ömür Hümbətov (Şirvan) – 5:0
Habil Abasov (Hacıqabul) – Məhəmmədəli Məmmədli (Tərtər) – 0:5
 
44 kq
Əli Məmmədov (Astara) – Nurlan Vahidli (“Təhsil” Sumqayıt) – 5:0
Alışan Tağıyev (Sumqayıt) – Əli Baxışov (Cəlilabad) – 0:5
 
46 kq
Kərim Qocayev (BFL) – Fərid İsmayılzadə (“Təhsil” RİM) – 0:5
Rövşən Bünyatov (Sumqayıt) – Bilalhabaşi Nəzərov (Astara) – 0:5
 
48 kq
Zidan Qunbatov (Şirvan) – Arif Məcidov (Masallı) – 5:0
Yusif Şeydayev (Qəbələ) – Sübhan Babayev (“Təhsil” RİM) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib
 
50 kq
Bağır Əmirxanlı (“Təhsil” RİM) – Səyyad Məmmədli (Cəlilabad) – 4:1
Faiq Mollayev (Gəncə) – Həsrət Mehdiyev (Gəncə) – 5:0
 
52 kq
Turqay Rəhimli (Gəncə) – Nihad Babacanov (Sumqayıt) – 3:2
Eldar Abdullazadə (“Təhsil” Sumqayıt) – Ülvi Həbibov (Neftçala) – 4:1
 
54 kq
Azad Cavadzadə (Abşeron) – Vüsal Xəlilov (“Spartak” İC) – 1:4
Raul Əsədullayev (Lənkəran) – Elbrus Kərimli (Naxçıvan MR) – 0:5
 
57 kq
Vaqif Hacıyev (UGİM-7) – Ruslan Ruşanov (Cəlilabad) – 5:0
Tofiq Zairov (“Təhsil” RİM) – Orucəli Cavadzadə (Lənkəran) – 2:3
 
60 kq
Ömər İmanlı (“Təhsil” RİM) – Mirhəsən İbrahimov (“Zabit” İK) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Həsən Hacıyev (“Təhsil” Sumqayıt) – Əli Ələsgərov (Lənkəran) – 4:1
 
63 kq
Səid Haqverdiyev (Laçın) – Hüseyn Hacıyev (“Təhsil” Sumqayıt) – birinci diskvalifikasiya olunub
Kənan Aslanlı (“Təhsil” RİM) – Tərlan Əhmədov (Qəbələ) – 4:1
 
66 kq
Rza Rzayev (Gəncə) – Rövşən Abbasov (UGİM-7) – 4:1
Amin Məmmədzadə (Sumqayıt) – Rüstəm Nemətov (“Təhsil” RİM) – 0:5
 
70 kq
Əli Məmişov (“Təhsil” RİM) – Kənan İsayev (“Təhsil” Sumqayıt) – 0:5
Polad Rüstəmov (“Qızıl əlcək” İK) – Səfər Cəfərov (“Neftçi” İK) – ikinci qalib gəlib
 
75 kq
Ramazan Şıxıyev (“Neftçi” İK) – Vüsal Məhərrəmov (Sumqayıt) –1:4
Ömər Quluzadə (“Təhsil” Sumqayıt) – Mircəlal Mirağayev (“Təhsil” RİM) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib
 
80 kq
Hüseyn Hüseynli (“Təhsil” RİM) – Ümid Atakişiyev (MOİK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Əmir Abbasov (BFL) – Fuad Babayev (Z-1 İK) – 1:3
 
+80 kq
İlkin Məmmədli (“Neftçi” İK) – Rahib Təhməzov (Laçın) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
Orxan Ağayev (“Zabit” İK) – Ruslan Bayramov (“Neftçi” İK) – 0:3


Mətndə səhv varsa, onu qeyd edib Ctrl+Enter düyməsini basaraq bizə göndərin.

EurasiaDiary © Xəbərlərdən istifadə zamanı hiperlinklə istinad olunmalıdır.

Bizi izləyin:
Twitter: @EurasiaAz
Facebook: EurasiaDiaryAzerbaycan
Telegram: @eurasia_diary


Загрузка...