ЦИК огласил окончательный список депутатов | Eurasia Diary - ednews.net

25 февраля, Вторник


ЦИК огласил окончательный список депутатов

Политика A- A A+

Представляем список депутатов нового созыва Милли Меджлиса, опубликованный в сайте ЦИК Азербайджана

1 saylı Şərur- Sədərək Seçki Dairəsi  -  Vasif Talıbov (YAP)  - 94.6  %

2 saylı Şərur Seçki dairəsi - İsa Həbibbəyli (YAP) – 86.3 %

3 saylı Babək-Kəngərli- Naxçıvan Seçki Dairəsi - Səttar Möhbalıyev (bitərəf) -  83.2 %

4 saylı Naxçəvan Şəhər Seçki Dairəsi - Eldar İbrahimov (YAP) – 84.9  %

5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi - Siyavuş Novruzov (YAP) -  81 %

6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi - Ülviyyə Həmzəyeva (YAP) -  69.5 %

7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi - Quliyev Cəbi (YAP) – 63.5 %

8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi - Azay Quliyev (bitərəf)       - 45.6   %

9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi - Kəmaləddin Qafarov (YAP) -  60.3 %

10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi - Madər Musayev (bitərəf) – 64.6 %

11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi - Aydın Hüseynov (YAP) – 59.2 %

12 saylı Qaradağ-Binəqədi- Yasamal Seçki Dairəsi -  Səbinə Xasıyeva (YAP)- 48.5%

13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi - Rauf Əliyev (YAP) -  47.5 %

14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi – Soltan Məmmədov ( bitərəf) – 47.2  %

15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi – Quliyev Ülvi (bitərəf) - 42  %

16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi - Erkin Qədirli (bitərəf) – 34.4  %

17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi – Allahverdiyev Elnur (YAP) - 41 %

18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabeyov (bitərəf) -  38.8 %

19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi – Hikmət Məmmədov ( YAP) -  43.9%

20 saylı Nərimanov İkinci Seçki Dairəsi – Adil Əliyev (bitərəf) - 60 %

21 saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı (YAP)- 55.6  %

22 saylı Nəsimi İkinci Seçki Dairəsi – Asim Mollazadə (DİP) – 47.3 %

23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Ziyad Səmədzadə (bitərəf) – 45.8 %

24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi – Könül Nurullayeva (bitərəf)  - 46.1 %

25 saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi – Sədaqət Vəliyeva (YAP) – 57.1 %

26 saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi – Fazil Mustafa (BQP) – 47.6%

27 saylı Sabunçu İkinci Seçki Dairəsi – Əliabbas Salahzadə (YAP) – 57.6 %

28 saylı Sabunçu Üçüncü Seçki Dairəsi – Eldar Quliyev (bitərəf) – 49.2 %

29 saylı Səbail Seçki Dairəsi – Nigar Arpadarai  (bitərəf) – 42.3 %

 

 

 

 

30 saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi - Fətəliyeva Sevinc (YAP) – 62.2 %

 

 

 

 

31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi – Etibar Əliyev (bitərəf) – 41.4 %

 

 

 

 

32 saylı Suraxanı Üçüncü Seçki Dairəsi – Afət Həsənova (YAP) – 64.9 %

 

 

 

 

33 saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi - Mirələmov Hüseynbala (YAP  - 47.1%

 

 

 

 

34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi - Mixail Zabelin (YAP) – 35.1 %

 

 

 

 

35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi - Rauf Arifoglu (bitərəf) – 49,2 %

 

 

 

 

36 saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi - Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – 45.4 %

 

 

 

 

37 saylı Nizami Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Pərvin Kərimzadə (YAP) – 42.1 %

 

 

 

 

38 saylı Nizami İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Həmzəyev Naqif (YAP) – 44.9 %

 

 

 

 

39 saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Müşfiq Cəfərov (YAP) – 45.8 %

 

 

 

 

40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Musa Quliyev (YAP) - 40 %

 

 

 

 

41 saylı Sumqayıt Birinci Seçki Dairəsi - Hicran Hüseynova (YAP) – 31.5 %

 

 

 

 

42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi - Tahir Mirkişili (YAP) – 50,1 %

 

 

 

 

43 saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi - Emin Hacıyev (YAP)- 63.4  %

 

 

 

 

44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki dairəsi - Müşfiq Məmmədli (YAP) – 45,8 %

 

 

 

 

45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi - Əsədov Oqtay (YAP) – 64.7 %

 

 

 

 

46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi – İltizam Yusifov (bitərəf) – 49.5 %

 

 

 

 

47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi - Mirzəzadə Aydın (YAP) – 26.8 %

 

 

 

 

48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi – İlham Məmmədov (YAP) – 51.3 %

 

 

 

 

49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi - Hüseynli Əli (YAP) – 59.6 %

 

 

 

 

50 saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi -Şahin Seyidzadə (bitərəf)  - 44.6 %

 

 

 

 

51 saylı Qusar Seçki Dairəsi - Badamov Azər (YAP)  -  56.6 %

 

 

 

 

52 saylı Quba Seçki Dairəsi - Vahid Əhmədov (bitərəf) – 50.6 %

 

 

 

 

53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi - Anatoliy Rafailov (bitərəf) – 44.1 %

 

 

 

 

54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi - Sadiq Qurbanov (YAP) -  55.3 %

 

 

 

 

55 saylı Xaçmaz Şəhər Seçki Dairəsi-  Eldəniz Səlimov (YAP) – 57.9 %

 

 

 

 

56 saylı Xaçmaz Kənd Seçki Dairəsi - Sevil Mikayılova (bitərəf) – 43.8 %

 

 

 

 

57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi -  Əminə Ağazadə (bitərəf) – 64.9 %

 

 

 

 

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi - Rəfael Hüseynov (VHP) – 51 %

 

 

 

 

59 saylı Salyan Seçki Dairəsi - Jalə Əhmədova (bitərəf) – 59.7 %

 

 

 

 

60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi - Fəzail Ağamalı (AVP) – 49.2 %

 

 

 

 

61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi - Sabir Rüstəmxanlı (VHP) – 21.4 %

 

 

 

 

62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi - Əziz Ələkbərov (YAP) – 49 %

 

 

 

 

63 saylı Sabirabad birinci Seçki Dairəsi - Kamal Cəfərov (YAP) – 52.8 %

 

 

 

 

64 saylı Sabirabad İkinci Seçki Dairəsi - Ramin Məmmədov (YAP) – 54.6 %

 

 

 

 

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi - Əhliman Əmiraslanov (YAP) – 63.2 %

 

 

 

 

66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi - Bəhruz Məhərrəmov (bitərəf) – 52.9 %

 

 

 

 

67 saylı Cəlilabad Şəhər Seçki Dairəsi- Malik Həsənov (YAP) – 65.2  %

 

 

 

 

68 saylı Cəlilabad Kənd Seçki Dairəsi - Elman Nəsirov (YAP) – 53.7 %

 

 

 

 

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi - Fəzail İbrahimli (VHP) – 51 %

 

 

 

 

70 saylı Masallı Şəhər Seçki Dairəsi - Məşhur Məmmədov (YAP) – 64.8 %

 

 

 

 

71 saylı Masallı Kənd Seçki Dairəsi -  Anar İsgəndərov (YAP) – 62.7 %

 

 

 

 

72 saylı Yardımlı-Masallı Seçki Dairəsi - Musa Qasımlı (bitərəf) – 53.9 %

 

 

 

 

73 saylı Lənkəran Şəhər Seçki Dairəsi - Rüfət Quliyev (bitərəf) – 52.9 %

 

 

 

 

74 saylı Lənkəran Kənd Seçki Dairəsi – Hadı Rəcəbli (YAP) – 53.4 %

 

 

 

 

75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Cavanşir Paşazadə (YAP) – 61.1 %

 

 

 

 

76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi – Ziyafət Əsgərov (YAP) – 66.1 %

 

 

 

 

77 saylı Astara Seçki Dairəsi – Rəşad Mahmudov (YAP) – 57,6 %

 

 

 

 

78 saylı Lerik Seçki Dairəsi - İqbal Məmmədov (YAP) – 50.2 %

 

 

 

 

79 saylı İmişli Seçki Dairəsi – Fərzəliyev Murad  (bitərəf) –23.7 %

 

 

 

 

80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi -Çingiz Qənizadə (bitərəf)- 44.5 %

 

 

 

 

81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – Şahin İsmayılov (YAP) -62.7 %

 

 

 

 

82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev (YAP) – 61.5 %

 

 

 

 

83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi - Aqil Abbas (bitərəf) – 61.7 %

 

 

 

 

84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi - Vüqar Bayramov (bitərəf) – 71.2 %

 

 

 

 

85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi - Tamam Cəfərova (bitərəf) – 48.9 %

 

 

 

 

86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi - Novruzəli Aslanov (bitərəf) – 53.7 %

 

 

 

 

87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki Dairəsi - Tahir Kərimli (VP) – 52.4 %

 

 

 

 

88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi - Sabir Hacıyev (VBP) – 52.5 %

 

 

 

 

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Məzahir Əfəndiyev (bitərəf)- 63.9 %

 

 

 

 

90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Cavid Osmanov ( YAP) – 68.4 %

 

 

 

 

91 saylı Ucar seçki Dairəsi - Ramil Həsən (YAP) – 51.7 %

 

 

 

 

92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi - Jalə Əliyeva (bitərəf) – 51.9 %

 

 

 

 

93 saylı Bərdə Şəhər Seçki Dairəsi - Fatma Yıldırım (YAP) – 65.7 %

 

 

 

 

94 saylı Bərdə Kənd Seçki Dairəsi - Zahid Oruc (bitərəf) – 69.6 %

 

 

 

 

95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi - Sahib Alıyev (bitərəf) – 40.3 %

 

 

 

 

96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi – Anar Məmmədov (YAP) – 59 %

 

 

 

 

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi – Ağalar Vəliyev (YAP) – 68.1 %

 

 

 

 

98 saylı Şəmkir Şəhər Seçki Dairəsi – Sahibə Qafarova (YAP) – 52.1 %

 

 

 

 

99 saylı Şəmkir Kənd Seçki Dairəsi – Nurlan Həsənov ( YAP) – 61.3 %

 

 

 

 1

00 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Kamran Bayramov (YAP) – 66.6 %

 

 

 

 

101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi  - Elşad Mirbəşiroğlu (YAP) – 54.9 %

 

 

 

 

102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi – Nizami Səfərov (YAP)  - 64 %

 

 

 

 

103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi – Sevinc Hüseynova (YAP) – 61.4 %

 

 

 

 

104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi - Arzu Nağıyev (bitərəf) – 56.2 %

 

 

 

 

105 saylı Tovuz Seçki dairəsi - Qənirə Paşayeva (bitərəf) – 69.9 %

 

 

 

 

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi - Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) – 59 %

 

 

 

 

107 saylı Qazax Seçki Dairəsi - Seyidov Səməd (YAP) – 76.1 %

 

 

 

 

108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi – Nizami Cəfərov (YAP) – 53.4 %

 

 

 

 

109 saylı Balakən Seçki Dairəsi – Nəsib Məhəməliyev Nəsib – 65.3 %

 

 

 

 

110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi - Elşən Musayev (ADMP) – 48.8 %

 

 

 

 

111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi - Kamilə Əliyeva (YAP) – 53.9 %

 

 

 

 

112 saylı Qax Seçki Dairəsi - Azər Kərimli (bitərəf) – 52.7 %

 

 

 

 

113 saylı Şəki Şəhər Seçki Dairəsi – Vüqar İsgəndərov (bitərəf) – 52. 9 %

 

 

 

 

114 saylı Şəki Kənd Birinci Seçki Dairəsi - Əli Məsimli (bitərəf) – 67.6 %

 

 

 

 

115 saylı Şəki Kənd İkinci Seçki Dairəsi - Cavanşir Feyziyev (bitərəf) – 67.6 %

 

 

 

 

116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi - Fəttah Heydərov (bitərəf) – 75.5 %

 

 

 

 

117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi – Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – 65.5  %

 

 

 

 

118 saylı Ağdam Şəhər Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)- 62.7 %

 

 

 

 

119 saylı Ağdam Kənd Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Sadıqov (YAP) – 61.2 %

 

 

 

 

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi – Ceyhun Məmmədov (YAP) – 62.7 %

 

 

 

 

121 saylı Laçın Seçki Dairəsi – Mahir Abbaszadə (YAP)  - 63.3  %

 

 

 

 

122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi - Tural Gəncəliyev (bitərəf) – 56.7 %

 

 

 

 

123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi -  Aqil Məmmədov (YAP) – 71,7 %

 

 

 

 

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Elman Məmmədov (YAP) – 58.3 %

 

 

 

 

125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi – İmamverdi İsmayılov (YAP) – 40,3 %

Если Вы нашли ошибку в тексте, пожалуйста выделите часть текста с ошибкой и нажмите Ctrl+Enter.

© При использовании информации гиперссылка на Eurasia Diary обязательна.

Присоединяйтесь к нам:
Twitter: @EurasiaRus
Facebook: EurasiaRus
vk.com: eurasiadiary


Загрузка...