Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının ikinci gününün - PROQRAMI | Eurasia Diary - ednews.net

21 Avqust, Çərşənbə


Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının ikinci gününün - PROQRAMI

İdman A- A A+

Bu gün Bakıda keçirilən XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalında (EYOF) ikinci günə start veriləcək.

Eurasia Diary xəbər verir ki, Azərbaycan idmançıları həm komanda, həm də fərdi yarışlarda mübarizə aparacaqlar.

Basketbol, voleybol və həndbol yığmaları ilk görüşlərini keçirəcəklər.

İkinci yarış günündə üzgüçülər, atletlər və güləşçilər medal uğrunda mübarizə aparacaqlar. Ümumilikdə isə 10 dəst medal sahibini tapacaq.

Atletika

09:20. Qızlar, nüvə itələmə, təsnifat

Günel Hüseynova

10:02. Qızlar, 800 m, I mərhələ

Günel Manafova

10:26. Qızlar, 100 m, I mərhələ

Fəxriyyə Tağızadə

10:56. Oğlanlar, 100 m, I mərhələ

Aleksey Ələkbərov

19:02. Qızlar, 400 m, I mərhələ

Nika Məmmədova

19:20. Oğlanlar, Uzunluğa tullanma, təsnifat

Məmmədağa Məmmədov

Basketbol

Oğlanlar, qrup mərhələsi, I tur

18:15. Serbiya – Azərbaycan

Həndbol

Qızlar, qrup mərhələsi, I tur

14:30. İsveçrə - Azərbaycan

Oğlanlar, qrup mərhələsi, I tur

20:30. Almaniya – Azərbaycan

Üzgüçülük

 09:00. Qızlar, 100 m, sərbəst üsulla, təsnifat

Şeyxəlizadə Xanqan

09:15. Oğlanlar, 400 m, sərbəst üsulla, təsnifat

Rəşad Əliquliyev

09:55. Oğlanlar, 100, brass, təsnifat

Əliyar Cahangirbəyov

Tennis 

09:00. Oğlanlar, 1/32 final

Kənan Qasımov - Alessio Basile (Belçika)

09:00. Qızlar, 1/32 final

Alina Hüseynova - Jülyet Bovi (Belçika)

14:30. Qızlar, cütlər, 1/16 final

Polina Drobiçeva/Alina Hüseynova – Karolina Qomes/Rakel Qonzales (İspaniya)

14:30. Oğlanlar, cütlər, 1/16 final

Kənan Qasımov/Tamerlan Əzizov – Daniel İvanov/ Tyaqo Pereyra (Portuqaliya)

Voleybol

Oğlanlar, qrup mərhələsi, I tur

18:00. Almaniya – Azərbaycan

Güləş

10:30. Sərbəst güləş

48 kq, 1/8 final

Mircavad Nəbiyev - Maqomedamin Bekbulatov (Rusiya)

60 kq, 1/8 final

Sabir Cəfərov - Marsel Deli (Macarıstan)

10:30. Yunan-Roma güləşi

48 kq, 1/8 final

Qurban Qurbanov- Kaçper Karaskieviç (Polşa)

60 kq, 1/8 final

Həsrət Cəfərov - Donatas Rindeikis (Litva)

10:30. Qadın güləşi

46 kq, 1/8 final

Gültəkin Şirinova - Jutta Ala-Ranta (Finlandiya)

49 kq, 1/4 final

Lalə Mirzəyeva - Mihaela Samoil (Moldova)

61 kq, 1/8 final

Mərziyə Sadıqova - Manola Skobelska (Ukrayna)

Mətndə səhv varsa, onu qeyd edib Ctrl+Enter düyməsini basaraq bizə göndərin.

EurasiaDiary © Xəbərlərdən istifadə zamanı hiperlinklə istinad olunmalıdır.

Bizi izləyin:
Twitter: @EurasiaAz
Facebook: EurasiaDiaryAzerbaycan


Загрузка...